Van Başkale Mutlu Son Masaj Ünzi̇le

By | Aralık 1, 2018

hareketlerinin bebeklerin gelişimi üzerindeki etkisi tartışılmaz çok fazladır. Van başkale mutlu son masaj Özellikle yeni doğan bebekler anne karnında farklı bir ortama alışmışken bir anda dış dünyaya açılmasından dolayı bir adaptasyon sorunu yaşayabilir. Bu durumun kolay bir şekilde atlatılması için ise yeni doğan masaj hareketlerinde oldukça ihtiyaç duyulan bir gereksinimdir.

Yeni doğan bebeklerin en çok sıkıntı yaptığı ve bu hareketlere ihtiyaç duyduğu alan ise gaz sancıları olmaktadır. Başkale mutlu son masaj Bu gruptaki bebekler henüz yeni olmasından dolayı meme başını kavrayarak beslenme konusunda deneyimsiz olmaktadır. Bu açıdan dolayı beslenme sırasında sürekli bir hava yutma işlemi yaparlar ve bu durumda da gaz kabarcıkları oluşur. Bunun önlenmesi ve bebeğin rahatlayabilmesi için bu hareketlerin yapılması gereklidir. Van başkale mutlu son masaj .

Öncelikle bebeğin karın bölgesine dairesel hareketler ise saat yönünde sıvazlama hareketleri yapılır. Bebeği kucağınıza alarak yine dairesel hareketler ile sırtının ovulması sağlanır. hareketlerinde en önemli nokta ise bacaklarının karnına doğru çekilerek rahatlamasının sağlanmasıdır. Bacak hareketlerinde ise karnının sıkıştırılması işleminin yapılması gereklidir. Bu sayede bebek rahatlamış olur.